رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی:

تصویب قوانین تسهیلگر، برای فعالیت صندوق‌های مردمی بسیار مؤثراست

رو تیتر رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی:

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی در دیدار با استاندار زنجان تصویب قوانین تسهیلگر برای فعالیت صندوق‌های مردمی و حمایت‌های مالی دولت از سرمایه‌گذاری‌های انجام‌شده در این صندوق‌ها را بسیار مؤثر عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت مادر تخصصی به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری زنجان؛ سید عبدالکریم رضوی اردکانی؛ رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی در دیدار با فتح اله حقیقی، استاندار زنجان در روز یکشنبه 9 دی‌ماه 1397 در محل استانداری زنجان، با اشاره به سوابق و تاریخچه‌ای از نحوه شکل‌گیری این صندوق و اقدامات انجام‌شده در استان‌های مختلف، تصویب قوانین تسهیلگر برای فعالیت صندوق‌های مردمی و حمایت‌های مالی دولت از سرمایه‌گذاری‌های انجام‌شده در این صندوق‌ها را بسیار مؤثر دانست و افزود: هر فعالیتی که با مشارکت مردم انجام شود، از پویایی و استحکام بالایی برخوردار خواهد بود و ازآنجایی‌که بیش از 51 درصد از سرمایه صندوق‌های توسعه بخش کشاورزی توسط مردم تأمین می‌شود، فعالیت‌های آن مستمر و پویاست.

رضوی اردکانی در این دیدار، دریافت مجوز عاملیت در ارائه تسهیلات دولتی را یکی از کارکردهای صندوق‌های حمایت از توسعه بخش کشاورزی برشمرد و گفت: انجام فعالیت‌های بازرگانی، عاملیت صندوق توسعه ملی در بخش کشاورزی و مشارکت با بانک‌های جهانی تحت پشتیبانی بانک مرکزی از دیگر کارکردها و مجوزهایی است که از سوی دولت برای فعالیت این صندوق‌ها صادرشده است.

وی بابیان اینکه 127 صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی در استان‌های مختلف کشور تشکیل و فعال‌شده است، اظهار کرد: صندوق‌های شهرستانی، صندوق زنان و صندوق حوزه منابع طبیعی از دیگر انواع این صندوق‌ها به شمار می‌رود که هریک با قوانین ویژه‌ای با مشارکت مستقیم مردم در استان‌ها تشکیل و به تسهیل در بخش کشاورزی می‌پردازد.

این مقام مسئول، بابیان اینکه هم‌اکنون اعتباری بالغ‌بر 1600 میلیارد تومان از سرمایه‌های مشترک مردم و دولت در قالب صندوق‌های حمایت از توسعه بخش کشاورزی در استان‌های مختلف به فعالیت می‌پردازند، ابراز امیدواری کرد: دولت با کمک استانداران و با اختصاص پنج درصد از سرجمع اعتبارات در هر یک از استان‌ها به‌عنوان مشارکت سهم دولتی، از این فعالیت‌ها حمایت جدی‌تری داشته باشد.

وی افزود: سرمایه اجتماعی و اعتمادسازی صورت گرفته در صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی مهم‌ترین عامل موفقیت این صندوق محسوب می‌شود که سبب تقویت صندوق و استقبال کشاورزان از این سیستم شده است این امر سبب شد دولت نیز با حمایت از صندوق بستر قانونی برای افزایش سرمایه در این صندوق را فراهم کند.

فتح اله حقیقی، استاندار زنجان در این دیدار با حمایت از طرح‌هایی که با مشارکت مستقیم مردم به دست خود مردم اجرا می‌شود را ضروری دانست و گفت: اگرچه راه‌اندازی صندوق حمایت از توسعه کشاورزی استان زنجان طرح نوینی نیست و سال‌هاست که مردم با مشارکت در این صندوق، در اجرای طرح‌های توسعه‌ای بخش کشاورزی مشارکت می‌کنند ولی همچنان باید از اجرای این طرح‌ها حمایت نمود.

وی بخش کشاورزی را یکی از محورهای توسعه استان برشمرد و خاطرنشان کرد: با توجه به‌ضرورت و اهمیت بخش کشاورزی، دولت آمادگی کامل دارد از اجرای طرح‌های مردمی در راستای توسعه بخش کشاورزی در استان زنجان حمایت کند.

در ادامه سفر سید عبدالکریم رضوی اردکانی؛ رئیس حیات مدیره و مدیرعامل و علیرضا اشرفی، عضو هیات مدیره شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی در جلسه کارگروه توسعه صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان زنجان شرکت کردند؛ همچنین با شهرام طهماسبی، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان،آیت‌الله علی خاتمی، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه زنجان دیدار و گفت‌وگو کردند.

در پایان سفر یک‌روزه از دامداری موسسه مصباح حسینیه اعظم زنجان بازدید به عمل آوردند.در این برنامه که از مرکز پرورش تولید منابع ژنی گوسفند افشاری (ژن چند قلو زایی در گوسفند افشاری) بازدید شد. مدیران و کارشناسان موسسه گزارشی از مراحل اصلاح، تکثیر، گسترش و توسعه استفاده از قوچ های تولیدی در سطح وسیعی از استان و استان های همجوار با اقلیم مشابه ارایه کردند.

RSS

 

شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی