ارائه دستورالعمل پرداخت تسهیلات بانک قرض‌الحسنه مهر ایران به صندوق های غیردولتی

مدیر توسعه سرمایه گذاری و تسهیلات شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی گفت: پس از چندین جلسه هم‌اندیشی نهایی و پس از امضای مدیران شرکت مادرتخصصی و بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در تاریخ 8 مردادماه 1398 دستورالعمل انجام هماهنگی‌ها، فرآیند چگونگی برخورداری سهامداران حقیقی و حقوقی صندوق‌ها از اعتبارات بانک، نرخ کارمزد تسهیلات و میزان امتیازات تخصیصی و ... به صندوق های غیردولتی حمایت از توسعه بخش کشاورزی ابلاغ شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت مادر تخصصی؛ شهریار رستمی، مدیر توسعه سرمایه گذاری و تسهیلات شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی افزود: به دنبال تفاهم‌نامه همکاری برای گسترش فرهنگ قرض‌الحسنه در راستای تقویت و توسعه بخش کشاورزی فی‌مابین بانک قرض‌الحسنه مهر ایران و شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی به منظور برخورداری از مزایا و ظرفیت‌های اعتباری در نظام قرض‌الحسنه و توسعه بانکداری اسلامی مبتنی بر قانون عملیات بانکی بدون ربا، تسهیل و هماهنگی در انجام فرآیندهای مرتبط با ارائه خدمات به سهامداران صندوق‌ها کارگروه مشترک شرکت مادرتخصصی و بانک نسبت به تهیه و تنظیم دستورالعمل اجرایی این تفاهم‌نامه اقدام کرد.

وی اظهار داشت: این دستورالعمل در 12 ماده تنظیم شده و در آن نحوه انجام هماهنگی‌ها، فرآیند چگونگی برخورداری سهامداران حقیقی و حقوقی صندوق‌ها از اعتبارات بانک، نرخ کارمزد تسهیلات و میزان امتیازات تخصیصی و ... تشریح شده است و با توجه به هماهنگی نوع خدمات بین صندوق‌ها و بانک، امید می‌رود ابلاغ این دستورالعمل موجب افزایش سطح همکاری‌ها و ارتقای کیفیت اعتباری صندوق در خدمت به سهامداران شود.

RSS

 

شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی