برگزاری جلسه هیات اجرایی مؤسس صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی شهرستان رودان

جلسه هیات اجرایی مؤسس صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی شهرستان رودان در استان هرمزگان روز سه شنبه 15 مردادماه 1398 در سالن همایش‌های فرمانداری رودان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت مادر تخصصی؛ جلسه انتخاب هیات اجرایی مؤسس صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی شهرستان رودان در استان هرمزگان با حضور سرپرست مدیریت توسعه عملیات و بهبود بهره‌وری و معاون آن مدیریت در شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی، معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری و مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رودان برگزار شد.

هوشنگ محمدی، سرپرست مدیریت توسعه عملیات و بهبود بهره‌وری در این جلسه، اعلام کرد: با تاسیس این صندوق سرمایه صندوق های غیردولتی حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان هرمزگان با مشارکت ۴۹درصدی دولت به ۵۷۰میلیارد ریال می رسد.

وی افزود: این صندوق با تأمین سهم مشارکت دولت از محل منابع استان هرمزگان و شرکت مادر تخصصی و تولیدکنندگان، بهره‌برداران و فعالان بخش کشاورزی تا پایان تابستان امسال با سرمایه اولیه ۶۰میلیارد ریال تشکیل می‌شود.

محمدی ضمن تشریح ویژگی‌های صندوق‌های غیردولتی و تاریخچه تشکیل آن‌ها به بیان فرایندهای قانونی  تشکیل صندوق‌ها پرداخت و گفت: با تشکیل چهار صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی، تعداد صندوق های استان هرمزگان به ۱۰صندوق خواهد رسید.

در ادامه ضیاء الدین صامتی، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رودان نیز ضمن ارائه گزارش از اقدامات صورت گرفته در خصوص راه اندازی صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی شهرستان رودان، سهم شهرستان را در هرکدام از زیر بخش های کشاورزی اعلام کرد و گفت: با توجه به ظرفیت بالای شهرستان در بخش های مختلف تشکیل و تاسیس این صندوق بسیار حائز اهمیت است و بایستی مشارکت کشاورزان، بهره برداران و تولیدکنندگان بخش برای سرمایه گذاری افزایش یابد.

همچنین سید عبدالوهاب هاشمی، معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری شهرستان رودان نیز به بیان اینکه فعالیت اکثر ساکنان شهرستان در زمینه کشاورزی است، گفت: این شهرستان از پتانسیل زیادی در این زمینه برخوردار است و تشکیل این صندوق در رونق و توسعه بخش کشاورزی بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

در ادامه فرایند انتخاب هیات اجرایی مؤسس انجام شد و جلسه اختصاصی با این هیات در مدیریت جهاد شهرستان تشکیل شد و گام‌هایی که می‌بایست در اجرای تشکیل صندوق برداشته شود، تبیین و مصوب گردد.

گفتنی است، رودان یکی از قطب های مهم کشاورزی هرمزگان از جمله  در محصول لیمو ترش است و اشتغال و اقتصاد آن وابسته به کشاورزی است و برداشت محصول لیموترش از نیمه خردادماه هر سال در این شهرستان آغاز شده و تا پایان شهریورماه ادامه دارد .

RSS

 

شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی