رئیس هیات مدیره شرکت مادرتخصصی:

صندوقهای استان آذربایجان غربی با برنامه ریزی می توانند حضور کارآمدتری در اجرای سیاست های وزارت جهاد کشاورزی داشته باشند

رو تیتر رئیس هیات مدیره شرکت مادرتخصصی:

جلسه رئیس هیات مدیره شرکت مادرتخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری دربخش کشاورزی با رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان غربی و نمایندگان شرکت مادر تخصصی و مدیران عامل صندوقهای حمایت از  توسعه بخش کشاورزی استان، شهرستانی، زنان روستایی و عشایری این استان از طریق ویدئو کنفرانس در روز چهارشنبه 24 اردیبهشت ماه 1399 در ساعت 11 صبح در برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل شرکت مادر تخصصی؛ در این جلسه سید عبدالکریم رضوی اردکانی، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل، عوض علیزاده مقدم، قائم مقام مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت مادرتخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی با ، رسول جلیلی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان غربی و نمایندگان شرکت مادر تخصصی و مدیران عامل صندوقهای حمایت از  توسعه بخش کشاورزی استان و شهرستانی و زنان روستایی و عشایری سلماس و ارومیه دیدار و گفت و گو کردند.

سیدعبدالکریم رضوی اردکانی، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت مادرتخصصی صندوق حمایت ازتوسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی در این نشست گفت: صندوقهای حمایت از توسعه بخش کشاورزی در استان آذربایجان غربی با برنامه ریزی منسجم و عملیاتی می توانند از ظرفیت های تشکلها و بهره برداران برای توسعه بخش کشاورزی بهره برداری نمایند  و حضور کارآمدتری در اجرای کشاورزی قراردادی و بازار محور، توسعه کسب و کار و سیاست های وزارت جهاد کشاورزی داشته باشند.

وی از عملکردهای شاخص و فعالیت‌های اثربخش صندوق حمايت از توسعه بخش کشاورزي استان آذربايجان غربي ابزار رضایت کرد و با اشاره به اهداف بلندمدت صندوق‌های غیردولتی حمایت از توسعه بخش کشاورزی گفت: تحقق مدیریت بهینه، تامین و تجهیز و تجمیع منابع مالی، افزایش بهره‌وری، مدیریت بهینه تخصیص منابع مالی، تقویت حجم و کیفیت سرمایه‌گذاری و گسترش خدمات به عنوان اهداف صندوق در مقطع زمانی درازمدت است که استان آذربایجان غربی جزو استان های پیشرو در کشور از نظر عملکرد صندوق ها قرار داده است.  

رضوی اردکانی در ادامه از عملکرد مدیرعامل و اعضای هیات مدیره صندوق حمایت از توسعه فعالیت های کشاورزی زنان روستایی و عشایری شهرستان ارومیه که از نظر افزایش سرمایه و تعداد سهامدار در رتبه سوم کشوری قرار دارد، تقدیر و قدر دانی کرد.

 

رسول جلیلی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان غربی هم در این دیدار گفت: برنامه عملیاتی صندوقهای حمایت از توسعه بخش کشاورزی در استان آذربایجان غربی به منظور بهره برداری بهینه از ظرفیتهای مالی، تخصصی، حقوقی و قانونی و اجتماعی برای ارائه خدمات مطلوب به سهامداران و جامعه هدف در بخش کشاورزی تدوین می شود .

رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت : ۱۸۷تشکل و اتحادیه سهام دار صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان آذربایجان غربی هستند.

وی اظهارکرد:  صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی در سال ۱۳۸۷با تعداد ۹۵سهامدار و سرمایه اولیه ۳.۵میلیارد ریال آغاز به کار کرد  و هم اکنون پس از گذشت این بازه زمانی این صندوق توانسته است تعداد سهامداران خود را به 178 تشکل برساند و سرمایه فعلی خود را پس از19 مرحله افزایش سرمایه به 370 میلیارد ریال ارتقا دهد.

جلیلی با بیان اینکه حمایت برای افزایش سرمایه صندوق حمایت از بخش کشاورزی استان آذربایجان غربی در دستور کار قرار دارد، افزود: از ابتدای تاسیس این صندوق تاکنون، بیش از 151 میلیارد تومان تسهیلات کم بهره برای حمایت از تولید به زیربخش های کشاورزی استان پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه اقتصاد نخست آذربايجان غربي بخش كشاورزي است و سالانه بیش از 6 میلیون تن محصولات کشاورزی در این استان تولید می شود، خاطر نشان کرد: در سال گذشته صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی این استان، دو میلیارد تومان تسهیلات بانکی برای خرید ۵۵۷راس تلیسه گاو سمینتال به دامداران استان پرداخت کرده است.

جلیلی افزود: با توجه به نامگذاری سال با محوریت «جهش تولید»، توسط مقام معظم رهبری، بازنگری در طرح تاسیس صندوق و به دنبال آن افزایش سرمایه صندوق ضرورت دارد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان اضافه کرد: مجموع سهامداران این صندوق در استان شامل ۵هزار نفر به طور مستقیم و ۲۰۰هزار نفر بهره بردار به طور غیر مستقیم است.

 

در ادامه غلامعلی مرادی، نماینده شرکت مادر تخصصی در صندوق و محرم خلیلی مدیرعامل صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان آذربایجان غربی به ارائه گزارشی از عملکرد اقدامات انجام شده در سال گذشته پرداختند.

غلامعلی مرادی، نماینده شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی در صندوق این استان در این جلسه خواستار افزایش بازه زمانی اعطای تسهیلات ضروری در مواجهه با موقعیت های بحرانی به سهام داران شد و گفت: آذربایجان غربی به دلیل همجواری با سه کشور همسایه خارجی، با تقویت و حمایت از صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی، ظرفیت تبدیل به هاب نهاده های دامی کشور را داراست و می تواند از این ظرفیت در راستای اشتغالزایی و توسعه استان استفاده کرد.

محرم خلیلی، مدیرعامل صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان آذربایجان غربی نیز توسعه خدمات رسانی در قالب همه تشکل های  سهام دار صندوق  و زنجیره های ارزش، افزایش سرمایه و ارتقای جایگاه صندوق استان  را درکشور با توجه به اینکه آذربایجان غربی یکی از قطب های اصلی تولیدات بخش کشاورزی در کشوراست، خواستار شد.

 

داود حاجی شاهولدی، رئيس هیئت مدیره و ثریا امامی سلطان احمدی، مديرعامل صندوق حمايت از توسعه فعاليتهاي كشاورزي زنان شهرستان سلماس گزارشی از وضعیت سهام داران و صندوق های اعتبارات خرد زنان روستایی و تسهیلات اعطایی این صندوق ارائه کرد.

سليمه نصيری، مدیرعامل و حاجيه لطفي رئيس هیئت مدیره صندوق حمايت از توسعه فعاليتهاي كشاورزي زنان شهرستان اروميه و اسکندر خیری، مديرعامل صندوق حمايت از توسعه بخش کشاورزي شهرستان میاندوآب هم گزارشی از فعالیت های خود ارائه کردند.

RSS

 

شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی