برگزاری کارگاه آموزشی توان‌افزایی تعاونی‌ها در حوزه كارآفريني توسط صندوق منابع طبیعی چهار محال و بختیاری

کارگاه آموزشی توان‌افزایی تعاونی‌ها در حوزه كارآفريني و معیشت‌های جايگزين توسط صندوق حمايت از توسعه منابع طبیعی چهارمحال و بختیاری در شهرکرد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت مادر تخصصی؛ کارگاه آموزشی توان‌افزایی تعاونی‌ها در حوزه كارآفريني و معیشت‌های جايگزينبا موضوع ظرفیت‌های مشاركت، همكاري و كارآفريني در منابع طبيعي، آیین‌نامه اجرايي بند ب ماده 29 قانون احكام دائمي برنامه‌های توسعه‌ای كشور و  نقش صندوق حمايت از توسعه منابع طبيعي در حمايت از و پشتيباني از تعاونی‌ها با استادی کارشناسان شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی توسط صندوق حمايت از توسعه منابع طبیعی چهارمحال و بختیاری در شهرکرد برگزار شد.

این کارگاه آموزشی با حضور علي محمدي‌مقدم، مديركل، معاونين، روساي ادارات ستادي و کارشناسان اداره كل منابع طبيعي و آبخيزداري استان چهارمحال و بختياري و مديران عامل، روساي هيات مديره شرکت‌های تعاوني منابع طبيعي، كارشناسان ادارات منابع طبيعي استان مديران عامل و روساي هيات مديره شرکت‌های تعاوني منابع طبيعي استان در هشتم اردیبهشت‌ماه 1398 در محل مركز آموزشي رفاهي فرهنگيان خانه معلم شهركرد برپا شد.

ابتدا هومان خاكپور، رئيس اداره آموزش و ترويج اداره كل منابع طبيعي و رئيس هيات مديره صندوق حمايت از توسعه منابع طبيعي استان چهارمحال و بختياري در اين كارگاه آئین‌نامه اجرایی بند ب ماده 29 قانون احكام دائمی برنامه‌های توسعه كشور (مصوبه هیئت‌وزیران) در خصوص واگذاري پروژه‌ها به تعاونی‌ها را در قالب پاورپوينت ارائه دادند.

وی خاطرنشان كرد: اين اقدام بزرگ و مثبتي بود كه توسط سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور انجام‌شده است و بايد تعاونی‌ها مطالبه گري خود را در خصوص بند ب ماده 29 از اداره كل منابع طبيعي داشته باشند و از اين فرصت بزرگي كه براي آن‌ها مهيا شده است نهايت استفاده را ببرند.

خاکپور تأکید كرد: تنها خواسته اداره منابع طبيعي از شما اين است كه كارها را به مردم و بهره‌برداران در عرصه بسپاريد.

سید علی میران جدی رئیس اداره توسعه سرمایه‌گذاری شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی، به استقرار زنجیره‌های ارزش و ارائه خدمات مناسب در حوزه تولید تأکید کرد و گفت: ارائه خدمات متنوع باید جزو فعالیت‌های اصلی صندوق استان باشد.

وی تصریح کرد: صندوق بايد به دنبال مدل ارائه خدمت باشد، بدين گونه كه صندوق به تعاونی‌ها و تشکل‌های تحت پوشش خود و  تشکل‌ها به سهامداران حقيقي خود خدمات ارائه دهند.

میران جدی اظهارات داشت: تسهيلات صندوق بايد بتواند در حفظ و حراست منابع طبيعي نقش داشته باشد و نيز صندوق بايد درفروش محصولات توليدي تعاونی‌ها به آن‌ها كمك كند. خوشبختانه ديدگاه اداره كل منابع طبيعي استان چهارمحال و بختياري با ديدگاه و اهدافي كه شركت مادر تخصصي دنبال می‌کند يكي است.

علي محمدي‌مقدم، مديركل منابع طبيعي استان چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: این صندوق‌ها با سرمايه اندك قدم‌های مؤثری را برداشته و در دو سال گذشته در تأمين نقدينگي براي تأمين نهاده موردنیاز به اداره منابع طبيعي كمك كرده است. وی بيان كرد: برای افزایش سرمایه سهام دولت در صندوق حمايت از توسعه منابع طبيعي این استان می‌توان از محل فروش اموال و املاک مازاد وزارت جهاد کشاورزی (ماده 12)، تبصره 3ماده 31 قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور و ... بهره برد.

محمدی مقدم خاطرنشان كرد: در قالب آيين‌نامه اجرايي بند ب ماده 29 قانون احكام دائمی برنامه‌های توسعه كشور می‌توانیم در سال 98 پروژه‌هاي بيشتري در حوزه‌های حفاظت، احياء و اصلاح منابع طبيعي را به تعاونی‌ها واگذار كنيم و در همين راستا از تعاونی‌ها انتظار داريم به استقرار زنجیره‌های ارزش توجه بیشتری کنند.

گفتنی است در این جلسه احسان اسمعیلی-کارشناس پیگیری توسعه سرمایه‌گذاری شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی، مديركل، معاونين و رؤساي ادارات ستادي و كارشناسان آموزش و ترويج  اداره كل منابع طبيعي و آبخيزداري استان چهارمحال و بختياري و مديران عامل و رؤساي هیئت‌مدیره شرکت‌های تعاوني منابع طبيعي استان در هشتم اردیبهشت‌ماه 1398 در محل مركز آموزشي رفاهي فرهنگيان خانه معلم شهركرد گرد هم آمدند.

 

 

RSS

 

شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی