افزایش بیش از دو برابری سرمایه صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان گیلان

 

مدیرعامل صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان گیلان از افزایش بیش از دو برابری سرمایه این صندوق در تیر ماه امسال  خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت مادر تخصصی، حمید نصری، مدیرعامل صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان گیلان صندوق بیان داشت: سرمایه این صندوق از مبلغ 166 میلیارد ریال به مبلغ 341 میلیارد ریال افزایش یافته است.

وی افزود: با افزایش سرمایه در تیر ماه امسال، مبلغ 175 میلیارد ریال به سرمایه صندوق افزوده شد که از این مبلغ  88 میلیارد ریال از محل‌های تبصره 3 بند ب ماده 31 قانون احکام دائمی کشور و کمک‌های فنی و اعتباری موضوع بند الف تبصره 18 قانون بودجه سال 1397  و ... به عنوان سهم دولت و 87 میلیارد ریال توسط بخش خصوصی تامین شده است.

مدیرعامل صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان گیلان اذعان داشت: بخش خصوصی علی‌رغم مشکلات اقتصادی و نبود نقدینگی و صرفاً به دلیل اعتماد به عملکرد صندوق حاضر به واریز مبلغ فوق در شرایط فعلی شد.

نصری اظهار داشت: این صندوق در سال 1386 با 210 تشکل و با سرمایه اولیه 26 میلیارد ریال فعالیت خود را آغاز کرد و هم اکنون با 298 تشکل و با سرمایه 341 میلیارد ریال به فعالیت خود ادامه می‌دهد و اظهار امیدواری کرد: تا پایان سال 1398 سرمایه صندوق به بالای 400 میلیارد ریال افزایش پیدا کند.

وی تصریح کرد: از ابتدای تشکیل تاکنون مبلغ 888 میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت با شرایط بسیار آسان به تشکل‌های عضو در قالب زنجیره تولید پرداخت شده است که این رقم تا پایان سال 98 به مبلغ 1230 میلیارد ریال خواهد رسید.

RSS

 

شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی